Kampüs

Gelişen bir yerleşim kampüsü olarak Bingöl Üniversitesi kampüsü, çok çeşitli eğlence seçenekleri barındıran bir platformdur. Tüm fakülteler ve okullar kampüs içinde yer almakta olup, kampüste modern bir yemekhane ve kafeterya bulunmaktadır.

Bingöl Üniversitesi konserler, konferanslar, paneller gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapmakta ve bunun sonucunda öğrenciler kendilerini geliştirmek ve bakış açılarını genişletmek için birçok etkinlik arasından seçim yapabilmektedir. Buna ek olarak, üniversite çok çeşitli spor aktiviteleri, öğrenci organizasyonları ve performansları sunar ve tüm bunlar üniversiteyi öğrenciler için canlı tutar.

TOPLU TAŞIMA
Bingöl Üniversitesi'nin hareketli kampüsü şehir merkezinde yer almaktadır. Kampüs yerleşkeye ulaşım otobüslerle sağlanmaktadır ve kampüse yakın belirlenen duraklarda durmaktadır. Bu otobüsler ile şehir merkezinden kampüse 5 dakika sürmektedir. Kampüs Bingöl Uluslararası havalimanına 12 km uzaklıkta olup, havalimanından kampüse ulaşım servisler ile sağlanmaktadır.

KONAKLAMA
Öğrenciler konaklama konusunda herhangi bir sorun yaşamıyorlar. Öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında kalırlar, özel yurtlardan da yararlanabilirler. Ayrıca Bingöl'de kiralık çok sayıda ev bulunmaktadır.

BESLENME
Personel ve öğrencilerin beslenme hizmetleri Merkezi Kafeteryada sürdürülmektedir. Merkezi Kafeteryamızda teknolojinin en son ürünleri ile donatılmış, modern cihazlarla dizayn edilmiş mutfak ve merkezi kantinimiz mevcuttur. Diyetisyenin muhafazasında, hazırlanıp pişirilerek servise sunulmasına kadar geçen aşamalarda her türlü hijyen kurallarına özen gösterilmekte, personelle teması asgari düzeyde tutulmaktadır. Öğlen yemekleri personel ve öğrencilere dört çeşit olarak verilmektedir.
 
Üniversitemizde eğitim-öğretim döneminde başarılı ve gelir düzeyi düşük öğrenciye ücretsiz öğlen yemeği verilmektedir. Merkezi Kafeteryanın 2. katında mevcut öğrenci kantininde ızgara köfte, döner, hamburger, tost, sandviç, simit, poğaça, her türlü meşrubat, ayran, kahve, çay, aromalı servisleri yapılmaktadır. 
 
Kampüste öğrencilerimize devamlı hizmet veren merkezi kantinin yanında fakülte ve yüksek okulda öğrenci kantini mevcuttur.

SAĞLIK HİZMETLERİ

Sağlık Hizmetleri Birimi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na bağlı olarak, Üniversitemiz personeli, bakmakla yükümlü oldukları yakınları ve öğrencilerine poliklinik düzeyinde hizmet vermektedir. Ayrıca psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri yaparak, öğrencilerin kişisel ve ailevi sorunlarını çözümlemeye çalışmak da görevleri arasındadır. Öğrenciler gerekli görüldüğü takdirde, ileri tetkik ve tedavileri için, ilgili kurumlara yönlendirilmektedir. 

Bölümümüz temel sağlık hizmetleri sunmaktadır. Tüm tıbbi hizmetler, tüm üniversite personeli ve öğrencileri için ücretsizdir. Öğrencilerimiz ve personelimiz hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Sağlık yardımlarımızdan yararlanmak için değişim öğrencilerinin ve ziyaretçilerin Türkiye'ye gelmeden önce uluslararası sağlık sigortası yaptırmaları şiddetle tavsiye edilir. Türkiye'de çok sayıda sigorta acentesinden belirli bir süre sağlık sigortası yaptırmak da mümkündür.


HİZMETLERİMİZ

İlk yardım ve acil tedavi uygulamaları
Hasta çizelgelerinin oluşturulması ve takip işlemlerinin yapılması
Danışmanlık hizmeti verilmesi

AKTİVİTELER
Bingöl Üniversitesi Konferanslar, seminerler, paneller ve sempozyumlara ev sahipliği yapmakta ve öğrenciler farklı insanlarla tanışma ve anlayış sınırlarını zorlama şansına sahip olmaktadırlar. Bilimsel faaliyetlerini sürdüren üniversitede her hafta bir bilimsel toplantı düzenlenmektedir. Ayrıca üniversite, öğrencileri kulüplere katılmaya, çok çeşitli kültürel ve sosyal faaliyetlere öncülük etmeye teşvik ederek kampüste sosyal bir çevrenin oluşmasına katkıda bulunur.

KÜTÜPHANE
Bingöl Üniversitesi Kütüphanesi öncelikle akademik araştırma amaçlı olup, öğrencilere her alanda araştırma yapma ve ücretsiz kitap ödünç alma imkanı sunmaktadır. Konforlu ve modern bir binada yer alan kütüphane, binlerce kaynak ve kitaptan oluşmakta ve çok çeşitli elektronik inceleme ve veri tabanlarına abone olmaktadır. Öğrenciler bu öğelere ücretsiz erişebilir ve basılı kitapları ücretsiz olarak ödünç alabilirler.

BİLGİSAYAR LABORATUVARLARI
Üniversitede 6 adet modern ve tam donanımlı bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Öğrenciler bu laboratuvarlarda teorik bilgilerini uygulama fırsatı bulurlar. Ayrıca kampüs içerisinde öğrencilerin boş zamanlarında kullanabilecekleri bilgisayar laboratuvarları ve internet kafeler bulunmaktadır.

SOSYAL VE SPOR AKTİVİTELER
İster sporla ister diğer boş zaman aktiviteleriyle ilgilenin, kampüsümüz çok çeşitli olanaklara sahiptir ve bu tesisler aracılığıyla öğrencilerimizi spor ve sosyal faaliyetlere teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Yani, neyle ilgileniyorsanız, kampüste sizin için bir şeyler var.

Basketbol, ​​voleybol, badminton ile spor salonu.
Basketbol sahası
Voleybol sahası
Tenis kortu
Yüzme havuzları
Türk Hamamları
Termal Havuzlar
Eğlence merkezi

 

 
               
   
 

 

Genç Meslek Yüksekokulu

 

 

Ilıcalar Termal Tesis

Kapalı Spor Kompleksi

 

Ilıcalar Termal Tesis

 

Kütüphane

Gıda Tarım ve Meslek Yüksekokulu

Ilıcalar Termal Tesis

Mühendislik-İktisadi ve İdari-Sağlık Bilimleri Fakültesi

 

Termal Tesis VIP

 

 

 

 


Fen Edebiyat Fakültesi / Sağlık Bilimleri Fakültesi

 


İlahiyat Fakültesi / Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi / İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi

 


Ziraat Fakültesi / Veteriner Fakültesi